دلایل خارش بیضه ها ۱۳۹۹/۸/۲۳ ۱۱:۰:۲۱
بهداشت ضعیف یا شرایط پزشکی؟

داشتن خارش در بیضه ها یا بیضه های بدن یا اطراف آن ، غیر معمول نیست. تعریق در ناحیه کشاله ران بعد از راه رفتن در طول روز باعث خارش بیش از حد معمول در بیضه ها می شود.
دلایل خارش بیضه ها
. حتی فقط چند روز حمام نکردن می تواند باعث خارش آنها شود.

اما سایر شرایط جسمی و پزشکی نیز می توانند باعث خارش بیضه های شما شوند. برخی از این شرایط ممکن است شما را ملزم کند تا در مورد یک برنامه درمانی یا دارو با پزشک خود صحبت کنید تا از منبع خارش مراقبت کنید.

چه عواملی باعث خارش بیضه می شود؟

دلایل احتمالی خارش بیضه ها عبارتند از:

چاقی یا تحریک

خشکی پوست در اطراف ناحیه تناسلی شما معمول است اگر در گرمای خشک راه بروید. ورزش طولانی مدت همچنین می تواند پوست شما را تحریک یا دچار التهاب کند. در بعضی موارد.

برخی از علائم متداول درگیر شدن و تحریک شامل:

احساس لمس در پوست
قرمزی یا بثورات روی پوست
سطح یا بریدگی در سطح سطح پوست

عفونت قارچی

بسیاری از قارچ ها با چشم غیر مسلح تقریباً قابل مشاهده نیستند. قارچ ها معمولاً در کلنی های عظیمی زندگی می کنند که به سختی قابل مشاهده هستند ، حتی وقتی که روی بدن شما زندگی می کنند. در صورت داشتن رابطه جنسی بدون محافظت یا بهداشت ضعیف ، عفونت های قارچی می توانند به راحتی در اطراف ناحیه تناسلی و بیضه ها ایجاد شوند.

یکی از رایج ترین عفونت های قارچی دستگاه تناسلی ، کاندیدیازیس است. قارچ های کاندیدا در روده و پوست بدن شما زندگی می کنند. اگر از کنترل خارج شوند ، می توانند باعث ایجاد عفونت شوند. این می تواند باعث خارش بیضه های شما شود.

نوع متفاوتی از قارچ ، به نام درماتوفیت ، نیز می تواند منجر به عفونت مشابهی به نام خارش خارش شود.

علائم دیگر می تواند شامل موارد زیر باشد:

درد هنگام ادرار کردن
سوزش در اطراف کیسه بیضه و آلت تناسلی مرد
تورم بیضه یا پوست آلت تناسلی مرد
پوست مایل به قرمز در اطراف بیضه یا آلت تناسلی مرد
بوی غیرطبیعی
پوست خشک و پوسته پوسته

تب خال ناحیه تناسلی

تبخال دستگاه تناسلی نوعی عفونت ویروسی است که می تواند در هنگام رابطه جنسی یا تماس فیزیکی با پوست آلوده منتشر شود.

در صورت ابتلا به این ویروس ، بیضه های شما می توانند احساس خارش یا ناراحتی کنند. علائم دیگر تبخال دستگاه تناسلی عبارتند از:

احساس خستگی یا بیماری
سوزش یا خارش در اطراف بیضه ها و آلت تناسلی شما
تاول هایی در اطراف ناحیه تناسلی شما وجود دارد که می تواند ظاهر شود و به زخم باز تبدیل شود
درد هنگام ادرار کردن

سوزاک

سوزاک نوعی عفونت مقاربتی (STI) است که غالباً از آن به عنوان بیماری مقاربتی (STD) یاد می شود و ناشی از باکتری است. این می تواند ناحیه تناسلی و همچنین دهان ، گلو و راست روده را آلوده کند. به راحتی توسط رابطه جنسی محافظت نشده منتقل می شود.

سوزاک می تواند بیضه های شما را دچار خارش و تورم کند. سایر علائم شایع سوزاک عبارتند از:

درد یا سوزش هنگام ادرار کردن
ترشحات تغییر رنگ یافته (سبز ، زرد یا سفید) از آلت تناسلی مرد
درد بیضه ، به خصوص فقط در یکی از بیضه

زگیل ناحیه تناسلی

زگیل های تناسلی توسط ویروس پاپیلومای انسانی (HPV) ایجاد می شوند. ممکن است حتی در موارد شیوع زگیل تناسلی نیز متوجه نشوید زیرا ممکن است بسیار کوچک باشد.

مانند زگیل های سایر قسمت های بدن شما ، زگیل های دستگاه تناسلی نیز معمولاً مانند برجستگی های کوچک و تغییر رنگ یافته ای هستند که ممکن است خارش داشته باشند یا نداشته باشند. آنها غالباً به شکل گل کلم بوده و در گروههای بزرگ همراه با زگیل های دیگر ظاهر می شوند. ممکن است دقیقاً روی بیضه یا ران های داخلی شما ظاهر شوند. وقتی دچار زگیل تناسلی هستید ، ممکن است در هنگام رابطه جنسی متوجه تورم در ناحیه یا خونریزی شوید.

کلامیدیا

کلامیدیا نوعی STI است که توسط عفونت باکتریایی منتقل می شود. حتی اگر در حین رابطه جنسی انزال نداشته باشید ، می تواند گسترش یابد. مانند بسیاری از سایر بیماری های مقاربتی ، از طریق رابطه جنسی دستگاه تناسلی و همچنین رابطه دهانی و مقعدی قابل انتقال است.

کلامیدیا می تواند بیضه های شما را دچار خارش و حتی متورم کند. کلامیدیا معمولاً فقط یک بیضه را احساس درد و تورم می کند ، که یکی از بارزترین علائم احتمال عفونت است. علائم دیگر عبارتند از:

ترشحات تغییر رنگ یافته (سبز ، زرد یا سفید) از آلت تناسلی مرد
درد یا سوزش هنگام ادرار کردن
درد ، خونریزی یا ترشح از راست روده یا مقعد

شپش عانه

شپش شایع (Pthirus pubis ، که اغلب به سادگی "خرچنگ" شناخته می شود) نوعی شپش است که در موی شرمگاهی اطراف ناحیه تناسلی شما یا در مناطقی با موی مشابه خشن زندگی می کند.

مانند سایر انواع شپش ، شپش عام از خون شما تغذیه می کند و نمی تواند پرواز کند یا بپرد. آنها فقط با تماس با شخصی که آنها را دارد می توانند گسترش یابند. این اتفاق می تواند با لمس شخصی در منطقه ای که به شپش مبتلا شده است ، رخ دهد.

شپش عانه هنگامی که از خون شما تغذیه می کند ، نمی تواند بیماری یا عفونت را گسترش دهد ، اما می تواند بیضه ها و ناحیه تناسلی شما را در هنگام خزیدن در اطراف موهای شرمگاهی احساس خارش کند. همچنین ممکن است متوجه ماده ای پودر مانند شوید در لباس زیر یا لکه های کوچک قرمز یا آبی ناشی از گزش شپش.

تریکومونیازیس

تریکومونیازیس (که غالباً تریک نامیده می شود) نوعی STI باکتریایی است که توسط باکتری های تریکوموناس واژینالیس ایجاد می شود.

معمولاً زنان را آلوده می کند ، اما در صورت عدم استفاده از کاندوم یا دم دهانی در حین رابطه جنسی ، می تواند به مردان منتقل شود.

بسیاری از افرادی که به عفونت های تریچ مبتلا می شوند ، هیچ گاه علائمی ندارند ، اما تریش می تواند باعث تحریک یا التهاب شود که باعث ناسازگاری در ناحیه تناسلی شده و رابطه جنسی را دردناک تر کند.

تریچ می تواند بیضه ها را احساس خارش کند و علائم دیگری ایجاد کند ، مانند:

احساس خارش در داخل آلت تناسلی مرد
ترشحات تغییر رنگ یافته (سبز ، زرد یا سفید) از آلت تناسلی مرد
درد یا سوزش هنگام ادرار کردن یا هنگام انزال در حین رابطه جنسی

گال

گال نوعی عفونت پوستی است که توسط کنه ایجاد می شود. مایت گال میکروسکوپی یا Sarcoptes scabiei هنگامی منتقل می شود که با فرد آلوده تماس پوستی داشته باشید.

ممکن است چندین هفته طول بکشد تا علائم پس از عفونت ظاهر شود. علائم رایج شامل خارش و بثورات پوستی است. افراد مبتلا به گال در شب نیز علائم خارش شدیدی را تجربه می کنند.

درمان

درمان بیضه های خارش دار به عامل ایجاد خارش بستگی دارد.

برای درمان جراحی و تحریک

با استفاده از لوسیون یا پودری که مانع از مالیدن پوست شما به سطح دیگری از پوست می شود ، می توان پوست و سوزش را درمان کرد. استفاده از بانداژ یا گاز برای پوشاندن ناحیه و تحریک شده نیز می تواند به خارش کمتر بیضه ها کمک کند.

برای درمان عفونت های قارچی

عفونت های قارچی به خودی خود از بین می روند ، اما ممکن است لازم باشد توسط ضد قارچ ها یا کرم ها و پمادهای ضد قارچ درمان شوید. اگر فکر می کنید عفونت قارچی باعث خارش بیضه های شما شده است برای دریافت داروی ضد قارچ به پزشک مراجعه کنید.

برای درمان تبخال دستگاه تناسلی

برای شیوع تبخال دستگاه تناسلی ممکن است لازم باشد از داروهای ضد ویروسی مانند والاسیکلوویر (والترکس) یا آسیکلوویر (زوویراکس) استفاده کنید. درمان حدود یک هفته طول می کشد ، اما اگر به طور مکرر شیوع داشته باشید ممکن است به داروی طولانی مدت نیاز داشته باشید.

برای درمان سوزاک

عفونت های سوزاک با داروهای تجویز شده قابل درمان است. به محض مشاهده علائم با پزشک خود در مورد درمان صحبت کنید. عوارض طولانی مدت سوزاک ، مانند ناباروری ، پس از ایجاد آسیب قابل درمان نیست.

برای درمان زگیل تناسلی

زگیل های تناسلی را می توان با پمادهای دارویی برای پوست شما درمان کرد ، مانند imiquimod (Aldara) و podofilox (Condylox). در بعضی موارد ، ممکن است پزشک شما نیاز به برداشتن زگیل ها با یخ زدن آنها (سرما درمانی) یا انجام جراحی برای برداشتن آنها داشته باشد.

برای درمان کلامیدیا

کلامیدیا را می توان با دارو مانند آزیترومایسین (Zithromax) یا داکسی سایکلین (Acticlate ، Doryx) درمان کرد. برای داشتن رابطه جنسی حداقل یک هفته باید منتظر بمانید.

برای درمان شپش عانه

شپش عانه با درمان داروهای تجویز شده توسط پزشک یا درمان های بدون نسخه قابل درمان است. شستشوی کامل ناحیه آسیب دیده و استفاده از دارو باعث از بین رفتن بسیاری از شپش ها می شود ، اما هنوز هم باید موها را شانه کنید تا بقیه را خودتان پاک کنید.

شما می توانید در بسیاری از داروخانه ها کیت هایی برای برداشتن شپش خریداری کنید.

برای درمان تریکومونیازیس

تریچ را می توان با چندین دوز تینیدازول (Tindamax) یا مترونیدازول (Flagyl) درمان کرد. بعد از مصرف دارو حداقل یک هفته دیگر رابطه جنسی برقرار نکنید.

برای درمان گال

پزشک می تواند پماد ، کرم و لوسیون هایی را تجویز کند که می توانند از گال خلاص شوند و بثورات و خارش را درمان کنند. بیشتر درمان های موضعی گال در شب که مایت ها بیشترین فعالیت را دارند انجام می شود و صبح شسته می شود.

استحمام یا دوش گرفتن به طور منظم می تواند از مهمترین دلایل خارش بیضه ها ، از جمله تحریک و عفونت های قارچی جلوگیری کند. حداقل یک بار در روز یا بعد از مدت طولانی بیرون بودن دوش بگیرید ، مخصوصاً اگر زیاد عرق کرده اید.

استفاده از کاندوم یا استفاده از سد دهانی در حین رابطه جنسی می تواند از شیوع تقریباً هر STI جلوگیری کند. آزمایش منظم STIs ، به خصوص اگر از نظر جنسی فعال هستید ، می تواند شما را از سلامت جنسی خود آگاه کند و از انتقال عفونت ها بدون دانستن آن جلوگیری کند.

بیشترین دلایل خارش بیضه ها تحریک و عفونت های قارچی ناشی از بهداشت ضعیف است بهداشت یا استحمام منظم و استفاده از لوسیون و پودر می تواند از بیشتر این موارد جلوگیری کند.

خارش همچنین می تواند به دلیل بیماری های مقاربتی مانند تبخال دستگاه تناسلی ، سوزاک و کلامیدیا ایجاد شود. این عفونت ها ممکن است به داروهای تجویزی نیاز داشته باشند.
اگر از ناحیه انگشت شست پا درد دارید ، ضروری است که به دلیل اصلی درد انگشتان پا خود رسیده تا بتوانید اقدامات مناسب را برای بهبودی انجام دهید.

مفصل پایه انگشت شست پا را به سر اولین استخوان بالای پای شما متصل می کند.
چرا انگشت شست پا تیر می کشد؟
. همچنین به دو استخوان ریز در زیر این استخوان متصل می شود.

این مفصل اغلب تحت تأثیر درد و آسیب هایی قرار می گیرد که می تواند در زندگی روزمره شما تداخل ایجاد کند و فعالیت های ساده را دشوار کند. فعالیت های مربوط به حرکت و اقدامات تحمل کننده وزن بیشترین استرس را ایجاد می کنند.

هر زمان که درد جدیدی داشتید مهم است که به پزشک خود مراجعه کنید ، اما در اینجا برخی از بیماری های رایج است که می تواند باعث ناراحتی انگشت شست شود.

بونیون یا انحراف شست پا

از بونیون به عنوان hallux valgus یاد می شود. این یک تغییر شکل انگشت پا است که وقتی مفصل انگشت شست به سمت انگشت دوم زاویه می یابد ، رخ می دهد. یک برجستگی استخوانی در کنار پای شما در زیر مفصل انگشت شما ایجاد می شود.

بونیون باعث درد ، تحریک و تورم در کنار مفصل انگشت پا می شود. پینه و پوست ضخیم ممکن است در زیر انگشتان اول و دوم شما ایجاد شود.

بونیون می تواند در اثر آرتروز ، ایستادن به مدت طولانی و کفش هایی که مناسب نیستند ایجاد شود. ساختار ارثی استخوان پا نیز می تواند نقش داشته باشد ، به خصوص اگر کف پای صاف دارید.

شما می توانید از پد مخصوص کفش استفاده کنید تا از آن پشتیبانی کنید. استفاده از آتل انگشتان در شب می تواند به تنظیم مجدد انگشتان پا کمک کند. برای کاهش فشار ، پزشک شما ممکن است با استفاده از نوار پای شما را به یک ترتیب تراز کند.

برای کاهش درد می توانید از داروهای ضد التهاب غیراستروئیدی (NSAID) مانند ایبوپروفن یا آسپرین استفاده کنید. گزینه های طبیعی ضد التهاب شامل زنجبیل ، روغن ماهی و کورکومین است.

ناخن رشد نکرده ی انگشت پا

ناخن های انگشت پا به احتمال زیاد روی انگشت شست پا تأثیر می گذارند. این موارد زمانی اتفاق می افتد که لبه ها یا گوشه های ناخن انگشت شما به پوست کنار ناخن رشد کند. این امر باعث درد ، تورم و حساسیت می شود ، به ویژه هنگامی که انگشت پا را تحت فشار قرار می دهید.

فعالیت هایی که باعث می شوند شما برای مدت طولانی به پاهای خود فشار بیاورید ، مانند باله ، فوتبال و فوتبال ، باعث می شود که ناخن های پا در گوشت رشد کنند.

ناخن های انگشتان پا را مستقیم بگیرید تا از زاویه زدن آنها در پوست جلوگیری شود. با پوشیدن کفش راحت فشار انگشتان پا را کاهش دهید. در صورت مشاهده علائم عفونت مانند چرک ، گرما یا قرمزی ، فوراً به دنبال پزشک مراجعه کنید.

درمان های خانگی برای ناخن های پا که داخل آن رشد کرده است ، شامل خیساندن پاها در آب گرم چند بار در روز است. از یک پنبه آغشته به روغن زیتون استفاده کنید تا پوست را به آرامی از ناخن پا دور کنید.

مسکن ها مانند استامینوفن و ایبوپروفن نیز می توانند کمک کنند. برای جلوگیری از عفونت ممکن است از کرم های استروئیدی موضعی یا آنتی بیوتیک استفاده کنید. موارد شدید ممکن است نیاز به جراحی داشته باشد.

آرتروز

آرتروز تخریب غضروف است که استخوان ها و مفاصل را تحت تاثیر قرار می دهد. معمولاً انگشت شست پا را تحت تأثیر قرار می دهد ، که به عنوان hallux rigidus شناخته می شود.

علائم شامل درد ، تورم و سفتی به خصوص هنگام راه رفتن یا ایستادن است.

آرتروز انگشت پا می تواند به دلیل عدم هماهنگی پا و همچنین ساییدگی و پارگی غضروف باشد.

با پوشیدن کفشی با کف سفت یا کفشی که در مفصل انگشت شست خم می شود ، درد و التهاب را کاهش دهید. برای کاهش درد و التهاب می توانید فیزیوتراپی یا کشش انجام دهید. در موارد شدید جراحی لازم است.

سزاموئیدیت

وضعیتی که دو استخوان کوچک زیر مفصل انگشت شست را تحت تأثیر قرار می دهد.استخوان هایی هستند که در تاندون ها قرار گرفته اند. تاندون ها و بافت های اطراف نیز تحت تأثیر قرار گرفته و صاف یا خم شدن انگشت پا را با مشکل روبرو می کند.

علائم شامل:

درد
التهاب
کبودی

سزاموئیدیت در اثر ضربه حاد یا استفاده بیش از حد اتفاق می افتد.

با ضربه زدن روی انگشت آسیب دیده می توان آن را درمان کرد تا به سمت پایین خم شود. دستگاه های ارتوتیک یا بالشتک کفش نیز ممکن است کمک کنند. در صورت لزوم بی حرکتی کامل ، عصا یا گچ پیاده روی می تواند فشار را از بین ببرد.

پزشک شما ممکن است داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی یا تزریق کورتون را برای تسکین درد و التهاب توصیه کند. گاهی اوقات به جراحی نیاز است ، به خصوص اگر شکستگی هایی دیده شود.

نقرس

نقرس یک بیماری متابولیکی است که به طور معمول مفصل انگشت شست پا را تحت تأثیر قرار می دهد. اصطلاح پزشکی برای این podagra است.

نقرس نوعی آرتروز است که در اثر تجمع اسید اوریک در خون ایجاد می شود و در مفاصل متبلور و جمع می شود. این می تواند به دلیل رژیم غذایی و عوامل زندگی و برخی از شرایط پزشکی باشد. داروهایی مانند دیورتیک ها و سیکلوسپورین می توانند خطر ابتلا به نقرس را افزایش دهند.

علائم شامل درد شدید ، تورم و حساسیت به لمس در اطراف مفصل انگشت شست پا است. این منطقه ممکن است ملتهب ، گرم و قرمز به نظر برسد. بعضی اوقات علائم به ویژه در شب ناگهانی و شدید است.

برای تسکین درد و التهاب از داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی استفاده کنید. پزشک شما ممکن است داروهای خاص دیگری را برای درمان رسوب و تولید اسید اوریک یا استروئیدها تجویز کند.

برای کاهش تجمع اسید اوریک ، یک رژیم غذایی سالم را دنبال کنید که شامل بسیاری از سبزیجات ، غلات سبوس دار و فیبر باشد. مصرف گوشت قرمز و غذاهای دریایی را کاهش دهید. از نوشیدنی های حاوی الکل یا شکر خودداری کنید و میزان مصرف آب را افزایش دهید.

انگشت پای پیچ خورده یا شکسته

پیچ خوردگی یا شکستگی انگشت پا از علل عمده آسیب دیدگی انگشتان پا است. آسیب به یک رباط منجر به پیچ خوردگی می شود ، در حالی که شکستگی انگشت پا بر استخوان واقعی تأثیر می گذارد.

اگر انگشت شست پا شکسته باشد ، ممکن است در اطراف انگشت پا درد داشته باشید. این ممکن است با کبودی ، تورم و حساسیت همراه باشد. ممکن است در حرکت انگشت پا مشکل داشته باشید.

علائم شکستگی انگشت پا عبارتند از:

درد ضربانی
کبودی
تورم

یکی از نشانه های شکستگی انگشت پا این است که از جای خود خارج شده و از زاویه ای عجیب بیرون می زند. درد آنقدر شدید خواهد بود که ایستادن روی پا دشوار خواهد بود. این درد را دقیقاً در ناحیه شکستگی احساس خواهید کرد و نه درد ناشی از کشیدگی ، که در سراسر ناحیه آسیب دیده احساس خواهید کرد.

هر دو آسیب در اثر ضربه انگشت پا ایجاد شده و بهبود آن چندین هفته طول می کشد. درمان ممکن است شامل آتل یا چسب زدن روی انگشت آسیب دیده باشد.

تا آنجا که ممکن است استراحت کنید و از فشار آوردن به پا خودداری کنید. برای محافظت و پشتیبانی از کفش هایی با بالشتک یا زیره سفت استفاده کنید. کمپرس سرد را چند بار در روز استفاده کنید و برای تسکین درد و التهاب از داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی استفاده کنید.

انگشتان پا که به شدت شکسته شده اند ، نیاز به گچ گرفتن یا جراحی دارند.

گزینه هایی برای تسکین درد

گزینه های طبیعی برای تسکین درد عبارتند از:

زردچوبه
میخک

طب سوزنی ، مدیتیشن و ماساژ از دیگر گزینه های طبیعی درمانی هستند. اسیدهای چرب مانند امگا ۳ و گاما-لینولنیک اسید (GLA) ممکن است در درمان سفتی مفصل و درد ناشی از آرتروز مفید باشد.

NSAID ها و تزریق کورتون اغلب گزینه های خوبی برای درد و التهاب هستند. همچنین ممکن است بخواهید سرد و گرم درمانی را امتحان کنید. به راحتی و هر بار چند بار و به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه از کمپرس سرد یا گرم بر روی ناحیه آسیب دیده استفاده کنید.

تا می توانید استراحت کنید و در صورت امکان پای خود را بالا ببرید.
آیا اگزمای گوش دارید؟

اگزما چیست؟

اگزما ، که درماتیت آتوپیک نیز نامیده می شود ، یک بیماری شایع پوستی است که باعث قرمزی و خارش پوست می شود. شما می توانید آن را تقریباً در هر مکان ، از جمله در گوش و در مجرای گوش خود ببینید.
چرا گوش پوسته پوسته می شود؟
. انواع مختلفی از اگزما وجود دارد که با علت اصلی مشخص می شود. بیشتر آنها علاوه بر بقیه بدن می توانند روی گوش شما نیز تأثیر بگذارند.

علائم اگزما چیست؟

علائم اصلی اگزما لکه های پوستی است:

بسیار خشک
قرمز
فلس مانند
خارش
ترک خوردن

در اگزمای گوش ، ممکن است ترشحات روشن از گوش را نیز تجربه کنید.

این علائم اغلب در هوای بسیار خشک بدتر هستند. همچنین ممکن است در ماه های زمستان که گرمایش در فضای داخلی باعث خشک شدن هوای داخل می شود بیش از حد معمول متوجه آنها شوید.

اگزمای گوش می تواند روی پوست گوش شما و همچنین ناحیه پشت گوش و چین بین لاله گوش و صورت شما تأثیر بگذارد. در برخی موارد ، می تواند بر روی مجرای گوش شما که از لاله گوش تا دهانه گوش شما جریان دارد ، تأثیر بگذارد.

علت آن چیست؟

علت اگزمای گوش بستگی به نوع اگزما دارد. سه نوع اگزما وجود دارد که می تواند گوش شما را تحت تأثیر قرار دهد که شامل:

اگزمای آلرژیک

اگزمای آلرژیک در اثر تماس با یک ماده تحریک کننده یا چیزی که به آن حساسیت دارید. تحریک کننده های رایج که می توانند باعث اگزمای گوش شوند عبارتند از:

محصولات مو
گوشواره
تلفن های همراه
هدفون
آرایش
سایر محصولات مراقبت شخصی

اگزمای آستاتوتیک

افراد مسن بیشتر به این نوع اگزما مبتلا می شوند ،زمانی که پوست شما در معرض تغییرات هوا قرار می گیرد. عوامل مختلفی می توانند آن را بدتر کنند ، از جمله شستشوی بیش از حد ، گرمایش در محیط داخلی و شرایط باد.

اگزمای سبورئیک

اگزمای سبورئیک معمولاً در مناطق چرب بدن از جمله پوست سر اتفاق می افتد. همچنین می تواند روی گوش شما ، به ویژه پوست پشت سر آن تأثیر بگذارد. پزشکان از علت آن مطمئن نیستند ، اما می تواند مربوط به قارچ در چربی ترشح شده توسط غدد موجود در پوست شما یا پاسخ سیستم ایمنی بدن باشد.

چگونه تشخیص داده می شود؟

پزشک شما می تواند با انجام معاینه اساسی در گوش شما ، اگزمای گوش را تشخیص دهد. آنها همچنین ممکن است برای بررسی هرگونه تحریک مجرای گوش خارجی شما از یک چراغ برای دیدن داخل گوش های شما استفاده کنند.

بسته به علائم و سابقه پزشکی شما ، ممکن است نمونه برداری نیز انجام دهند. این شامل گرفتن نمونه کوچکی از سلولهای پوستی از ناحیه آسیب دیده و مشاهده آن در زیر میکروسکوپ است. نمونه برداری از بافت پوست گوش شما می تواند به پزشک شما کمک کند تا موارد مشابه مانند پسوریازیس را رد کند.

چگونه درمان می شود؟

درمان اگزمای گوش هم به علت اصلی و هم به ناحیه ای که در آن تأثیر می گذارد بستگی دارد. اگر به اگزمای آلرژیک مبتلا هستید ، ممکن است لازم باشد که استفاده از برخی محصولات یا گوشواره را متوقف کنید تا علت تحریک را محدود کنید. اگر هنوز نمی توانید علت آن را بفهمید ، ممکن است نیاز به آزمایش آلرژی داشته باشید.

اگر به اگزمای سبورئیک مبتلا هستید ، ممکن است لازم باشد از پماد ضد قارچ در قسمت آسیب دیده گوش خود استفاده کنید. همچنین ممکن است پزشک برای کاهش التهاب ، یک استروئید موضعی تجویز کند ، به خصوص اگر پوست پشت گوش شما تحت تأثیر قرار گرفته باشد. اگر در مجرای گوش خارجی خود علائمی دارید ، پزشک می تواند قطره گوش استروئیدی برای شما تجویز کند.

بدون توجه به نوع اگزما ، مرطوب نگه داشتن منطقه مهم است. از استفاده از صابون ها و پاک کننده های خشن در اطراف گوش خود که باعث خشک شدن پوست و تشدید علائم می شود ، خودداری کنید.

فقط باید از قطره گوش برای اگزما در کانال گوش خود استفاده کنید.

علائم عفونت

با گذشت زمان ، خشکی و تحریک ناشی از خراشیدن باعث ایجاد ترک در پوست می شود و خطر ابتلا به اگزمای آلوده را افزایش می دهد. اگر این اتفاق بیفتد ، موم ، مو و پوست می توانند در مجرای گوش شما جمع شوند و منجر به عفونت گوش یا مشکلات شنوایی شوند.

در صورت مشاهده موارد زیر ، بلافاصله با پزشک خود تماس بگیرید.

درد در گوش شما
ترشحات زرد یا سبز از گوش شما
قرمزی غیرمعمول
علائم شبیه آنفولانزا

اگزمای گوش یک بیماری شایع است که معمولاً درمان آن آسان است ، اما ممکن است مدتی طول بکشد تا پوست شما آرام است.

همچنین ممکن است به یک کرم استروئیدی موضعی برای کنترل التهاب در حین بهبودی نیاز داشته باشید. خواه به درمان پزشکی نیاز دارید یا نه ، اطمینان حاصل کنید که گوش های شما مرطوب شده و بهبود می یابند.
هنگام بروز خارش واژن ، ممکن است تصور کنید که به عفونت قارچی مبتلا هستید. اما قبل از مراجعه سریع به فروشگاه ، به درستی فکر کنید آیا دلیل خارش عفونت قارچی است یا خیر.
دلایل خارش واژن هنگامی که عفونت قارچی ندارید
.

دلایل احتمالی زیادی برای خارش واژن وجود دارد. اگر این بیماری را به طور نامناسب درمان کنید ، ممکن است بیشتر از درمان ، به خودتان آسیب برسانید.

خارش گاه به گاه واژن شایع است و اغلب به خودی خود برطرف می شود. خارش مداوم ممکن است نشانه یک مسئله جدی تر باشد. در اینجا پنج دلیل احتمالی برای خارش واژن به غیر از عفونت قارچی وجود دارد:

۱. درماتیت تماسی

اگر اخیراً صابون خود را تغییر داده اید و واژن شما دچار خارش است ، ممکن است درماتیت تماسی مقصر باشد. درماتیت تماسی باعث ایجاد بثورات خارش دار می شود. ممکن است در اثر واکنش آلرژیک به ماده تحریک کننده ایجاد شود ، مانند:

روان کننده ها و اسپرم کش های واژن
کاندوم لاتکسی
دیافراگم ضد بارداری
پودر لباس شویی
لباس تنگ
دستمال توالت معطر
شامپوها و شامپوی بدن
نرم کننده های پارچه ای
تامپون و نوار بهداشتی

اصطکاک طولانی مدت در اثر فعالیت هایی مانند دوچرخه سواری ، پوشیدن لباس تنگ یا لباس زیر و سوارکاری نیز ممکن است باعث درماتیت تماسی و خارش واژن شود.

تعیین علت دقیق درماتیت تماسی ممکن است چالش برانگیز باشد. با این حال ، پس از شناسایی و حذف عامل تحریک کننده ، بیشتر موارد به خودی خود از بین می روند.

برای کمک به روند بهبودی ، سعی کنید در حمام ولرم با چند قاشق غذاخوری جوش شیرین تا ۱۵ دقیقه چند بار در روز بشورید. موارد شدید درماتیت تماسی ممکن است نیاز به درمان با کرم تجویز شده استروئید داشته باشد.

۲. واژینوز باکتریایی

واژینوز باکتریال یک عفونت واژن است. ممکن است در اثر دوش گرفتن یا رشد بیش از حد باکتری های بد ایجاد شود. علائم ممکن است شامل موارد زیر باشد:

خارش واژن
ترشحات نازک سفید ، خاکستری یا سبز از واژن
بوی بد واژن و ماهی مانند
سوزش هنگام ادرار کردن

واژینوز باکتریایی با آنتی بیوتیک خوراکی ، ژل آنتی بیوتیک واژینال یا کرم درمان می شود. در صورت عدم درمان ، واژینوز باکتریایی با زایمان زودرس ، عفونت پس از جراحی و بیماری التهابی لگن ارتباط دارد.

۳. لیکن پلان

اگر خارش واژن با لکه های سفید در ناحیه ولو همراه باشد ، ممکن است شما یک بیماری غیرمعمول داشته باشید که به آن لیکن اسکلروزوس می گویند. علت لیکن اسکلروز مشخص نیست.

اولین خط درمان لیکن اسکلروزوس تناسلی معمولاً کورتیکواستروئیدها هستند. در صورت عدم موفقیت ، ممکن است داروهای تعدیل کننده سیستم ایمنی تجویز شود. لیکن اسکلروزوس درمان نشده ممکن است منجر به زخم واژن ، تاول زدن ، رابطه جنسی دردناک و سرطان ولو شود.

۴- تغییرات هورمونی

با افزایش سن ، سطح استروژن کاهش می یابد. پرستاری همچنین باعث کاهش سطح استروژن می شود. استروژن کم ممکن است باعث نازک شدن پوشش واژن شود و باعث خارش و تحریک شود. با قطع شیردهی علائم باید برطرف شوند و سطح استروژن دوباره افزایش یابد.

۵. شپش عانه

این موجودات کوچک و خرچنگ مانند باعث خارش شدید در نواحی واژن و شرمگاه می شوند. آنها معمولاً به موهای شرمگاهی متصل می شوند. همچنین ممکن است به نواحی دیگر بدن که با موهای زبر پوشیده شده است ، متصل شوند.

شپش عانه را می توان با لوسیون بدون نسخه شپش کش درمان کرد. موارد شدید ممکن است نیاز به داروی تجویز شده موضعی داشته باشد.

تصور نکنید که خارش واژن حتما عفونت قارچی است. ممکن است باشد ، اما درمان عفونت قارچی که وجود ندارد ممکن است تشخیص دلیل واقعی خارش واژن را دشوارتر کند. همچنین ممکن است تعادل ظریف واژن را در ارگانیسم ها بر هم بزند.

با رعایت موارد زیر می توانید به سالم نگه داشتن واژن کمک کنید.

استفاده از دوش
شستن منطقه حداقل یک بار در روز با صابون بدون بو ، و یا فقط آب
عدم استفاده از محصولات مراقبت شخصی معطر در ناحیه واژن
عدم استفاده از اسپری های بهداشتی و خوشبو کننده زنانه
هر وقت رابطه برقرار می کنید با استفاده از کاندوم رابطه جنسی ایمن انجام دهید
پس از دیت شویی رفتن از جلو به عقب پاک کنید
انجام معاینات منظم زنان

نمی توان از خارش واژن چشم پوشی کرد. اما اگر ممکن است با میل خاراندن مبارزه کنید. خراشیدن بافتهای حساس واژن ممکن است تحریک را افزایش داده و منجر به عفونت شود.

در صورت مثبت بودن عفونت قارچیی ، اگر دچار خارش واژن مداوم هستید ، برای تشخیص مناسب به پزشک یا متخصص زنان مراجعه کنید. همچنین اگر خارش بعد از استفاده از داروی بدون عفونت قارچی بدون نسخه ادامه یافت ، باید به پزشک خود مراجعه کنید.
بیماری آلزایمر چیست؟ ۱۳۹۹/۸/۷ ۱۷:۵۸:۴۳

در سال ۱۹۰۶ ، دکتر آلویس آلزایمر ، پزشک آلمانی برای اولین بار "یک بیماری عجیب" - کاهش عمیق حافظه و تغییرات میکروسکوپی مغز - را توصیف کرد ، بیماری که اکنون آن را با نام آلزایمر می شناسیم.
آلزایمر نوعی زوال عقل است که بر حافظه ، تفکر و رفتار تأثیر می گذارد.

. علائم در نهایت به حدی شدید می شوند که در کارهای روزمره تداخل ایجاد کنند.

درک آلزایمر و زوال عقل

بیماری آلزایمر چیست؟


آلزایمر شایع ترین علت زوال عقل است ، اصطلاحی کلی برای از دست دادن حافظه و سایر توانایی های شناختی
بیماری آلزایمر ۶۰-۸۰٪ موارد زوال عقل را تشکیل می دهد.
آلزایمر بخشی طبیعی از پیری نیست. و اکثر افراد مبتلا به آلزایمر ۶۵ سال و بیشتر هستند. اما آلزایمر فقط بیماری پیری نیست. ۲۰۰۰۰۰ آمریکایی زیر ۶۵ سال مبتلا به آلزایمرهستند (که به آن آلزایمر زودرس نیز گفته می شود.
آلزایمر با گذشت زمان بدتر می شود. آلزایمر یک بیماری پیشرونده است ، زوال عقل طی چند سال به تدریج بدترمی شود. در مراحل ابتدایی ، کاهش حافظه خفیف است ، اما در مراحل آخر فرد مبتلا توانایی مکالمه و پاسخ دادن به محیط خود را از دست می دهند.
آلزایمر ششمین علت اصلی مرگ و میر در آمریکا است. به طور متوسط ​​، یک فرد مبتلا به آلزایمر چهار تا هشت سال پس از تشخیص زندگی می کند ، اما بسته به عوامل دیگر می تواند تا ۲۰ سال نیز زندگی کند.
امروزه تلاش جهانی برای یافتن راه های بهتر برای درمان بیماری ، به تأخیر انداختن بروز آن و جلوگیری از پیشرفت آن در حال انجام است.

علائم آلزایمر

شایعترین علامت اولیه آلزایمر ، دشواری در یادآوری اطلاعات تازه آموخته شده است.
درست مثل بقیه بدن ، مغز ما با افزایش سن تغییر می کند. بیشتر ما سرانجام متوجه برخی از کندی های تفکر و برخی اوقات مشکلات یادآوری موارد خاص می شویم. با این حال ، از دست دادن جدی حافظه ، گیجی و سایر تغییرات عمده در نحوه کار ذهن ما ممکن است نشانه از بین رفتن سلول های مغزی باشد.
شایعترین علامت اولیه آلزایمر ، دشواری در به خاطر سپردن اطلاعات تازه آموخته شده است زیرا تغییرات آلزایمر به طور معمول در بخشی از مغز شروع می شود که بر یادگیری تأثیر می گذارد.
همانطور که آلزایمر از طریق مغز پیشرفت می کند ، به علائم فزاینده ای منجر می شود ، از جمله گمراهی ، تغییر حالت و رفتار. تعمیق سردرگمی درباره وقایع ، زمان و مکان ؛ سوظن بی اساس در مورد خانواده ، دوستان و مراقبان حرفه ای. کاهش جدی تر حافظه و تغییرات رفتاری. و در گفتار ، بلع و راه رفتن مشکل دارد.
افرادی که دچار از دست دادن حافظه یا سایر علائم احتمالی آلزایمر هستند ممکن است تشخیص اینکه مشکل دارند دشوار باشد. علائم زوال عقل ممکن است برای اعضای خانواده یا دوستان بیشتر آشکار باشد. هر کسی که علائم شبه زوال عقل را تجربه می کند باید در اسرع وقت به پزشک مراجعه کند. روشهای تشخیصی و مداخله ای بطور چشمگیری می توانند کیفیت زندگی را بهبود بخشند.

آلزایمر تنها دلیل از دست دادن حافظه نیست

بسیاری از افراد در حافظه مشکل دارند - این بدان معنی نیست که آنها آلزایمر دارند. دلایل مختلفی برای از دست دادن حافظه وجود دارد. اگر شما یا کسی که می دانید علائم زوال عقل را تجربه می کنید، بهتر است به پزشک مراجعه کنید تا علت آن مشخص شود.

آلزایمر و مغز

تغییرات میکروسکوپی در مغز مدت ها قبل از اولین علائم از دست دادن حافظه آغاز می شود.
مغز ۱۰۰ میلیارد سلول عصبی (نورون) دارد. هر سلول عصبی با بسیاری دیگر ارتباط برقرار می کند و شبکه های ارتباطی را تشکیل می دهد. گروه هایی از سلول های عصبی مشاغل ویژه ای دارند. برخی در فکر ، یادگیری و به خاطر سپردن نقش دارند.
و برخی دیگر به ما کمک می کنند تا ببینیم ، بشنویم و بو را حس کنیم.
سلول های مغز برای انجام کار خود مانند کارخانه های کوچک فعالیت می کنند. آنها تجهیزات را دریافت می کنند ، انرژی تولید می کنند ، تجهیزات را می سازند و از زباله خلاص می شوند. سلول ها همچنین اطلاعات را پردازش و ذخیره می کنند و با سلول های دیگر ارتباط برقرار می کنند.
روشن نگه داشتن همه چیز نیاز به هماهنگی و همچنین مقادیر زیادی سوخت و اکسیژن دارد.
دانشمندان معتقدند بیماری آلزایمر از عملکرد خوب قسمت های کارخانه سلول جلوگیری می کند. آنها مطمئن نیستند که مشکل از کجا شروع می شود. اما درست مانند یک کارخانه واقعی خرابی در یک سیستم باعث ایجاد مشکل در مناطق دیگر می شود.
با گسترش آسیب ، سلول ها توانایی انجام وظایف خود را از دست می دهند و در نهایت می میرند ، و باعث تغییرات غیرقابل برگشت در مغز می شوند.

نقش پلاک و گره

دو ساختار غیرطبیعی به نام پلاک و گره مظنون اصلی آسیب و از بین بردن سلول های عصبی هستند.
پلاک ها رسوباتی از یک قطعه پروتئین به نام بتا آمیلوئید (BAY-tuh AM-uh- ) هستند که در فضاهای بین سلول های عصبی جمع می شوند.
گره ها الیاف پیچ خورده پروتئین دیگری به نام تاو (قافیه هایی با واو) هستند که در داخل سلول ها جمع می شوند.
اگرچه مطالعات کالبدشکافی نشان می دهد که بیشتر افراد با افزایش سن دچار برخی پلاک ها و درهم پیچیدگی ها می شوند ، مبتلایان به آلزایمر تمایل دارند بسیار بیشتر و با الگویی قابل پیش بینی رشد کنند ، این در مناطق مهم حافظه قبل از گسترش به مناطق دیگر آغاز می شود.
دانشمندان دقیقاً نمی دانند پلاک ها و گره ها چه نقشی در بیماری آلزایمر دارند. اکثر متخصصان معتقدند که آنها به نوعی نقش مهمی در جلوگیری از ارتباط بین سلولهای عصبی و ایجاد اختلال در فرایندهای سلول برای زنده ماندن دارند.
این تخریب و مرگ سلول های عصبی است که باعث نارسایی حافظه ، تغییر شخصیت ، مشکلات در انجام فعالیت های روزمره و سایر علائم بیماری آلزایمر می شود.
امروزه آلزایمر پیشتاز تحقیقات زیست پزشکی است. محققان در تلاشند تا آنجا که ممکن است بسیاری از جنبه های بیماری آلزایمر و سایر زوال عقل را کشف کنند.
برخی از چشمگیرترین پیشرفت ها ، تأثیر آلزایمر بر مغز را روشن کرده است. امید است که این درک بهتر منجر به درمان های جدید شود.

۱۰ علائم و نشانه های اولیه آلزایمر

از دست دادن حافظه که زندگی روزمره را مختل می کند ممکن است یکی از علائم آلزایمر یا زوال عقل باشد. آلزایمر یک بیماری مغزی است که باعث کاهش آرام حافظه ، مهارت های تفکر و استدلال می شود.

۱۰ علامت و نشانه هشدار دهنده وجود دارد.


از دست دادن حافظه که زندگی روزمره را مختل می کند

یکی از رایج ترین علائم بیماری آلزایمر ، به ویژه در مراحل اولیه ، فراموش کردن اطلاعات اخیراً آموخته شده است. موارد دیگر شامل فراموشی تاریخ ها یا رویدادهای مهم ، پرسیدن سوال های مشابه بارها و بارها

یک تغییر معمول مرتبط با سن چیست؟

گاهی اوقات نام ها یا قرارها را فراموش می کنید ، اما بعداً آنها را به یاد می آورید.

چالش هایی در برنامه ریزی یا حل مشکلات

برخی از افراد مبتلا به زوال عقل ممکن است در توانایی خود در ایجاد و دنبال کردن یک برنامه یا کار با اعداد تغییراتی داشته باشند. ممکن است در پیگیری یک دستورالعمل آشنا یا پیگیری صورتحساب های ماهانه با مشکل روبرو شوند آنها ممکن است در تمرکز مشکل داشته باشند

دشواری در انجام کارهای آشنا

مبتلایان به آلزایمر اغلب انجام کارهای روزمره را دشوار می دانند. گاهی اوقات ممکن است در رانندگی به مکان آشنا ، سازماندهی لیست مواد غذایی یا به خاطر سپردن قوانین یک بازی مورد علاقه دچار مشکل شوند.

گاهی اوقات برای استفاده از تنظیمات مایکروویو یا ضبط یک برنامه تلویزیونی به کمک احتیاج دارید.

سردرگمی با زمان یا مکان

مبتلایان به آلزایمر می توانند تاریخ ، فصل و گذشت زمان را از دست بدهند. ممکن است در درک آن مشکل داشته باشند. بعضی اوقات ممکن است فراموش کنند کجا هستند یا چگونه به آنجا رسیده اند.

یک تغییر معمول مرتبط با سن چیست؟

گیج شدن درباره روز هفته

مشکل در درک تصاویر بصری و روابط فضایی

برای برخی از افراد ، داشتن مشکلات بینایی نشانه آلزایمر است. این ممکن است منجر به مشکل در تعادل یا مشکل در خواندن شود. همچنین ممکن است در قضاوت در مسافت و تعیین رنگ یا کنتراست با مشکل روبرو شوند

مشکلات جدیدی در گفتار یا نوشتن با کلمات وجود دارد

افراد مبتلا به آلزایمر ممکن است در پیگیری یا پیوستن به مکالمه مشکلی داشته باشند. آنها ممکن است در وسط مکالمه متوقف شوند و ایده ای برای ادامه کار نداشته باشند آنها ممکن است با واژگان دست و پنجه نرم کنند ،

در نامگذاری یک موضوع آشنا یا استفاده از نام اشتباه

جا به جا کردن چیزها و از دست دادن توانایی بازپس گیری مراحل

فردی که با بیماری آلزایمر زندگی می کند ممکن است چیزها را در مکان های غیرمعمول قرار دهد. و نتوانند دوباره آنها را پیدا کنند. وی ممکن است دیگران را به سرقت متهم کند ، خصوصاً با پیشرفت بیماری.

قضاوت کاهش یافته یا ضعیف است

افراد ممکن است در قضاوت یا تصمیم گیری تغییراتی را تجربه کنند. به عنوان مثال ، آنها ممکن است هنگام معامله با پول از قضاوت ضعیفی استفاده کنند یا کمتر به نظافت یا پاکیزگی خود توجه کنند.

کناره گیری از کار یا فعالیت های اجتماعی

فردی که به بیماری آلزایمر مبتلا است ممکن است در دنبال کردن مکالمه تغییراتی را تجربه کند. در نتیجه ، او ممکن است از سرگرمی ها ، فعالیت های اجتماعی یا سایر مشاغل کناره گیری کند. ممکن است دچار مشکل شوند

تغییر در روحیه و شخصیت

افراد مبتلا به آلزایمر ممکن است تغییراتی در خلق و خو و شخصیت شان ایجاد شود. آنها می توانند گیج ، مشکوک ، افسرده ، یا مضطرب شوند.

تشخیص زودهنگام مهم است

اگر متوجه یک یا چند علامت در خود یا شخص دیگری شوید ، دانستن اینکه چه کاری باید انجام دهید دشوار است. طبیعی است که درمورد بحث درباره این تغییرات با دیگران احساس عدم اطمینان یا عصبی بودن کنید.

با این حال ، این نگرانی ها در مورد سلامتی است که باید توسط پزشک ارزیابی شود ، و مهم است که اقدامات لازم را انجام دهید تا بفهمید چه خبر است.

123